Reklama

Opera dla mieszkańców. Posłuchaj „Polskiego Pavarottiego”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Opera dla mieszkańców. Posłuchaj „Polskiego Pavarottiego” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Na piątek 11 maja zaplanowano operowy koncert dla mieszkańców "Śpiewnik Polski w Strasznym Dworze". Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Operowa uczta w Łukowie. Już w najbliższy piątek 11 maja w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się operowy koncert poświęcony m.in. twórczości Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina czy Mieczysława Karłowicza. Na scenie wystąpią śpiewacy operowi, chór i orkiestra kameralna pod opieką Dariusza Stachury, uznawanego za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli tego nurtu sztuki. Pomysłodawca wydarzenia od kwietnia przemierza polskie miasta, przedstawiając spektakl „Śpiewnik Polski w Strasznym Dworze” na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Ten nadzwyczajny jubileusz jest fetowany na wiele sposobów, jak kraj długi i szeroki. Nie może zatem dziwić, że Dariusz Stachura, jeden z najwybitniejszych śpiewaków operowych, nazywany często „polskim Pavarottim”, a zarazem Prezes fundacji CANTO PRO CLASSICA podjął decyzję o włączeniu się w ogólnonarodowe świętowanie - czytamy w informacji prasowej.

Łącząc talent, doświadczenie i gruntowną znajomość wszelkich odcieni teatru operowego D. Stachura stworzył spektakl odwołujący się do niepodległościowej tradycji nieuleczalnie chorych na wolność Sarmatów. Na scenie w łukowskiej „Jedynce” ujrzymy palący się kominek, przerażający zegar, kufer podróżny, tradycyjne szlacheckie kontusze, pasy słuckie, karabele.

- Wszystko to sprawi, że atmosfera Soplicowego dworzyszcza przeplecie się z magią chreptiowskiej stanicy - zachęcają do przyjścia na spektakl muzycy.

Wykonawcami są artyści teatrów operowych i muzycznych Warszawy, Łodzi i Poznania, tj. soliści śpiewacy, chórzyści, tancerze i instrumentaliści, którzy ze swadą i muzyczną maestrią zaprezentują znane arie operowe i pieśni Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina czy Mieczysława Karłowicza. Całości dopełnią mądrości wygłaszane przez pojawiającego się w najmniej oczekiwanym momencie ducha. To Stańczyk - błazen, filozof i wizjoner. Wiersze, którymi Stańczyk napomina, przestrzega, bądź komentuje zdarzenia dziejące się na scenie zostały napisane specjalnie na potrzeby spektaklu. Ich autorem jest Tomasz Raczkiewicz, solista Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Początek zaplanowano na godz. 18.00.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE