Reklama

Noc Muzeów w drodze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Noc Muzeów w drodze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Tegoroczna Noc Muzeów w naszym mieście będzie wyglądała inaczej, niż dotychczasowe. Szlakiem Muzeów Ziemi Łukowskiej to hasło wydarzenia, które odbędzie się 14 maja.

Od godziny 16.00 do 22.30 placówki muzealne na terenie naszego powiatu udostępnią swoje progi dla zwiedzających. Tego wieczoru drzwi otworzy Muzeum Regionalne w Łukowie, Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej oraz Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.  

Kto zechce tego majowego dnia zobaczyć wszystkie placówki może wyruszyć na wycieczkę po powiecie łukowskim i zwiedzić nie tylko muzea, ale także Hutę Szkła Gospodarczego T. Wrześniak w Hucie Dąbrowie. Organizatorzy czekają do 10 maja na potwierdzenie woli wyruszenia we wspólną podróż. Liczba miejsc w autokarze jest bowiem ograniczona.  

Tego dnia organizatorzy proponują m.in. wernisaż wystawy \"Bogurodzica, Królowa, Matka - różne twarze Marii\", \"Huta Dąbrowa kolebką przemysłu szklarskiego w powiecie łukowskim\" czy multimedialną podróż po ostatniej bitwie kampanii 1939 roku.  

Noc Muzeów zakończy się ogniskiem w Woli Okrzejskiej. 
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE