Reklama

Najmłodsi stypendyści wystąpili na scenie

Opublikowano: śr, 30 lis 2016 12:17
Autor:

Najmłodsi stypendyści wystąpili na scenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Marta, Mikołaj i Weronika podsumowali swój rok stypendialny, występując przed łukowską publicznością.

Przez ostatni tydzień na łukowskich scenach prezentowali się młodzi, utalentowani mieszkańcy naszego miasta. Wczoraj w Łukowskim Ośrodku Kultury wystąpiła Marta Wardak, Weronika Wierzchowska oraz Mikołaj Gajowy. Swój warsztat wokalny szkolą u Anny Pudełek w Szkolnym Studio Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie oraz u Moniki Sołtyszewskiej w Fabryce Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury. 

Marta Wardak jest uczennicą II klasy Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie oraz uczennicą I klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łukowie w klasie skrzypiec. Od dwóch lat bierze udział w różnych konkursach piosenki na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, regionalnym i ogólnopolskim, zdobywając na nich czołowe miejsca, wyróżnienia i nominacje na wyższy etap danego konkursu. 

Weronika Wierzchowska także jest uczennicą II klasy Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie oraz uczennicą I klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łukowie w klasie skrzypiec. Do jej największych osiągnięć jakie \"wyśpiewała\" należą: I miejsce na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka\" w Krakowie, II miejsce w XII Konkursie Piosenki Patriotycznej pt. „Pieśń Ojczyzny Pełna” w Kocku oraz III miejsce (Brązowa Róża) w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Kwietnik” w Kutnie. 

Dziewczynkom towarzyszył Mikołaj Gajowy. On także jest uczniem Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie (klasa III) oraz uczniem II klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łukowie, w której uczy się gry na klarnecie. Do osiągnięć Mikołaja należą: I miejsce (Złota Róża) w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Kwietnik” w Kutnie, I miejsce w XII Konkursie Piosenki Patriotycznej pt. „Pieśń Ojczyzny Pełna” w Kocku oraz II miejsce (Srebrny Kasztan) w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Jesienne Nutki 2016\" w Lublinie.   

Wczorajszym występem podsumowali roczne stypendium artystyczne, które otrzymali. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE