Reklama

Na ludowo w Stoczku Łukowskim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Na ludowo w Stoczku Łukowskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Po raz 45. do Stoczka Łukowskiego zjadą najlepsze zespoły ludowe. W miasteczku rusza tradycyjny już Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych.

Osiem zespołów ludowych i szereg wydarzeń towarzyszących czeka na mieszkańców Stoczka Łukowskiego w najbliższy weekend 16 i 17 czerwca. W miasteczku już po raz 45. odbędzie się Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych, jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych przeglądów muzyki ludowej w regionie.

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim i towarzyszącej im Orkiestry Dętej OSP. Po uroczystym otwarciu wydarzenia, przed miłośnikami sztuki i kultury ludowej wystąpią zespoły z województwa lubelskiego i podlaskiego. Ich występy zaplanowano w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

W trakcie Sejmiku atrakcje znajdą też osoby. Organizatorzy przygotowali m.in. forum dyskusyjne na temat sztuki ludowej oraz projekcję filmu dokumentalnego „Tu jest nasz dom”. Ponadto w miejscowym parku „Chojniak” odbędzie się koncert zespołu PLUS i występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”. Pierwszy dzień wydarzenia (16 czerwca) zwieńczy też pokaz ognia w wykonaniu grupy „Antares” z Lubartowa.

Drugi dzień przeglądu rozpocznie się od mszy z udziałem uczestników Sejmiku, która odprawiona zostanie o godz. 9.00. Następnie trwać będą dalsze występy.

Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Kultury w Stoczku Łukowskim, Łukowski Ośrodek Kultury, Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Patronat honorowy nad Przeglądem objęli Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Starosta Łukowski Janusz Kozioł, a także burmistrz Stoczka Łukowskiego Ireneusz Szczepanik.

Szczegóły dotyczące 45. Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych dostępne są na plakatach promujących wydarzenie:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE