Reklama

Łukowskie amonity i świat w obłokach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Łukowskie amonity i świat w obłokach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Niedzielne popołudnie upłynęło pod znakiem muzyki. Na scenie łukowskiego amfiteatru wystąpili młodzi artyści, którzy już nagrali płytę i ci, którzy do nagrania dopiero przystąpią.

18 czerwca w łukowskim parku odbyły się dwie imprezy muzyczne. Pierwsza z nich – II Festiwal Piosenki „Łukowskie amonity” była okazją do przesłuchania utalentowanej młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Druga była występem tych, którzy wygrali ubiegłoroczną edycję festiwalu i mają na swoim koncie wspólnie nagraną płytę.  

Dziewięcioro młodych, choć nagradzanych na wielu konkursach, wokalistów wzięło udział w II Festiwalu Piosenki „Łukowskie amonity”. Nagrodą, o którą walczyli były brązowe, srebrne i złote amonity, ale także możliwość nagrania wspólnej płyty.  

Miłośnicy śpiewania wystąpili przed jury, w którego skład weszli: Aleksander Pałac – kompozytor, redaktor muzyczny Telewizji Polskiej znany z programów dziecięcych, Agnieszka Goławska – nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łukowie oraz Anna Oskroba – Sośniak – absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, nauczycielka muzyki.  

Swój talent zaprezentowali: Marta Wardak, Weronika Wierzchowska, Mikołaj Gajowy, Marysia Lesiuk, Anastazja Klimiuk, Julia Stolarczyk, Marta Skurka, Natalia Wysocka i Sylwia Purzycka. Podczas ich występów usłyszeliśmy nie tylko „Cud w szafie” czy „Piosenkę uwerturową”, ale także „Mój znak, twój znak”.  

Teraz wszyscy uczestnicy festiwalu wezmą udział w nagraniu nowej płyty. Dodatkowo Aleksander Pałac postanowił przyznać nagrodę specjalną. Mikołaj Gajowy oraz Klaudia Borejko, która wczoraj nie brała udziału w rywalizacji, otrzymali nominację do udziału w Międzynarodowych Festiwalach w Bułgarii i we Włoszech.  

Tuż po wręczeniu nagród na przybyłych do łukowskiego amfiteatru czekał koncert promujący nagraną po pierwszym festiwalu płytę „Nasz świat w obłokach”.  

Organizatorami koncertów byli: Fundacja Cegiełkowo \"Pasja i Pomoc\", Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie oraz Zespół Szkolno -Przedszkolny w Łukowie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE