Reklama

Łukowska pocztówka w Paryżu

Opublikowano:
Autor:

Łukowska pocztówka w Paryżu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura O Henryku Sienkiewiczu mówi się już nie tylko w Polsce, ale także za granicami naszego kraju. Wystawę pocztówek, na której zostanie zaprezentowana łukowska praca, będzie można podziwiać w Paryżu.

„Pocztówka z Sienkiewiczem” to konkurs plastyczny zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Łukowie z okazji Roku Henryka Sienkiewicza. Spośród wielu prac została wybrana ta najlepsza, czyli pocztówka autorstwa Patrycji Tratkiewicz – uczennicy Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie. Praca plastyczna została wykonana pod kierunkiem Magdaleny Swędra. Organizator konkurs rysunek wydał w formie pocztówki. Teraz to właśnie ilustracja Patrycji będzie prezentowana na wystawie dwujęzycznej.  

Stacja Naukowa Polskiej Akademii Nauk w Paryżu przygotowuje dwujęzyczną wystawę, na której zostaną zaprezentowane pocztówki z motywami sienkiewiczowskimi. Dyrektor Muzeum Regionalnego w Łukowie Mariusz Burdach ma nadzieję, że prezentacja pocztówki przyczyni się do promocji naszego powiatu poza granicami naszego państwa. Jednocześnie wyraża swoje zadowolenie i dumę z sukcesu mieszkanki powiatu łukowskiego.  

Wernisaż wystawy odbędzie się 19 listopada 2016 r.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE