reklama

Łukowscy recytatorzy znów zachwycili

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Łukowscy recytatorzy znów zachwycili - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura7 maja recytatorzy z Łukowskiego Ośrodka Kultury wzięli udział w XI Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian w Czemiernikach. Pokonali wszystkich uczestników konkursu.

43 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa lubelskiego przyjechało do Czemiernik, by podjąć się trudnej sztuki – interpretacji poezji Marianny Bocian. Poziom był bardzo wysoki. Zarówno mali, jak i ci nieco starsi recytatorzy zachwycili jury świadomością przekazywanych treści. A jury było wymagające. Młodych recytatorów oceniali: Józef Obroślak – zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, Ewa Hadrian – polonistka, bibliofil, popularyzatorka literatury, czytelnictwa i recytacji – starszy kustosz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Jadwiga Jaśkowiak, Jerzy Deneka i Tadeusz Karabowicz.  

Wśród uczestników konkursu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Łukowskiego Ośrodka Kultury. Julia Semczuk, Bartłomiej Niewęgłowski i Kacper Siwiak zmierzyli się z trudną poezją Marianny Bocian.  

Wszystkie prezentacje były bardzo świadome, podane z dużą dbałością o kulturę słowa. Julii zabrakło jeszcze pewności siebie i scenicznej odwagi. To przychodzi z doświadczeniem. Pokora jest zawsze cenniejsza od brawury, nie blokuje samozaparcia w dążeniu do celu. Tę sceniczną odwagę posiada już Bartek i Kacper – powiedział instruktor recytatorów Sławomir Żyłka.  

Jury przyznało I miejsce Bartłomiejowi Niewęgłowskiemu w kategorii uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej a Kacprowi Siwiakowi I miejsce w kategorii gimnazjalistów. Nasi recytatorzy wezmą teraz udział w warsztatach z rytmiki słowa i recytacji, które poprowadzi Jan Tuźnik - aktor Teatru „ Wierszalin”, założyciel „Teatru na klepisku” w Skowieszynku nieopodal Kazimierza Dolnego. W programie zaplanowano także zwiedzanie działu starodruków WBP i lubelskiej starówki.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE