Reklama

Łukowianki na scenie teatralnej

Opublikowano:
Autor:

Łukowianki na scenie teatralnej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Klaudia Mościcka i Eliza Leszczak niejednokrotnie prezentowały swoje umiejętności taneczne na łukowskich scenach. Teraz zatańczą na Scenie Teatralnej Siedlec. Wezmą udział w premierze spektaklu.

17 września o godzinie 19.00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce miłośnicy teatru zobaczą premierę spektaklu „After Before” w choreografii Macieja Kuźmińskiego. Spektakl zdobył pierwszą nagrodę na 29. Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Choreografii w Vitebsku. Do rywalizacji przystąpiły 32 zespoły z dziewięciu krajów: Białorusi, Rosji, Chin, Ukrainy, Litwy, Mołdawii, Szwecji, Estonii oraz Polski.

Teraz sztukę będzie można zobaczyć w Siedlcach. W dziesięcioosobowej obsadzie zobaczymy także Klaudię Mościcką i Elizę Leszczak – uczennice III klasy gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 w Łukowie.

Spektakl przedstawia jednostki w bezustannym ruchu a jednocześnie zawieszone w nieokreślonej przestrzeni. Sztuka inspirowana jest aktualną sytuacją geopolityczną, która w odczuciu autora, jest namacalnym przykładem doświadczenia człowieka XXI wieku – poczucia niepewności, emigracji, rekonstrukcji tożsamości.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE