Reklama

Łukowianie na festiwalu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Łukowianie na festiwalu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Trójka mieszkańców Łukowa wzięła udział w 19. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka". Na scenie śpiewali Weronika Wierzchowska, Marta Wardak i Mikołaj Gajowy.

Festiwal „Tęczowych Piosenek Jana Wojdaka” odbył się 11 listopada w Nowej Hucie. Impreza składa się z dwóch części - jedna to promocja nowej płyty, a druga to występy laureatów. W drugiej części festiwalu Marta Wardak i Mikołaj Gajowy otrzymali Nagrody Specjalne dyrektora Festiwalu Tęczowych Piosenek Jana Wojdaka za „Najlepszy Wyraz Artystyczny”. Nagroda ta w przypadku Marty Wardak może się wiązać z zaproszeniem do nagrania nowej piosenki na płytę roku 2019. 

Natomiast na najnowszej płycie festiwalowej z 2018 roku znajduje się piosenka  pt. „Księżniczką być” zaprezentowana przez Weronikę Wierzchowską. Drugi utwór pt. „Przyjaciel” wykonuje Mikołaj Gajowy. Do obu premierowych piosenek muzykę skomponowali Aleksander Pałac i Jan Wojdak, a tekstem opatrzył je poeta Rafał Podraza.

Utwory te za rok trafią do repertuaru wokalistów kolejnych festiwali „Tęczowych Piosenek Jana Wojdaka”. Krążki z premierowymi piosenkami na rynku muzycznym rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE