Reklama

Łukowiacy zatańczyli swojemu miastu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Łukowiacy zatańczyli swojemu miastu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Niedzielny koncert był kolejnym powodem do dumy dla młodych tancerzy, ich nauczycieli i rodziców. Z corocznym koncertem wystąpili Łukowiacy. Sala pękała w szwach. Na scenie zaprezentowało się ponad 180 artystów.

24 kwietnia na scenie auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej \"Łukowiacy\". Zatańczyli ci, którzy z łukowską sceną się w niedzielne popołudnie żegnali, ale także ci, którzy na niej debiutują.

Występ łukowskich tancerzy był przeglądem tańców z różnych terenów naszego kraju. Zachwycali najmłodsi, którzy zaprezentowali tańce podlaskie, krakowskie i lubelskie, a także starsi z tańcami żywieckimi czy rytmami starej Warszawy.

W niedzielę 24 kwietnia z \"Łukowiakami\" pożegnało się 11 tancerzy i trzech członków kapeli. Koncert pokazał jednak, że nawet ci, którzy odchodzą, by rozpocząć swój kolejny etap edukacyjny w innym mieście, wracają, by choć raz zatańczyć razem. Specjalnie na koncert \"Łukowiacy swojemu miastu\" przybyli absolwenci. Łukowskiej publiczności zaprezentowali tańce rzeszowskie. 

Kolejny koncert już  za rok. Łukowiaków będzie można podziwiać już podczas Dni Łukowa. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE