Reklama

Łukowiacy zachwycili po raz kolejny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowiacy w strojach kaszubskich / Wioletta Ekielska

Łukowiacy zachwycili po raz kolejny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Łukowiacy występują przed mieszkańcami miasta już od lat. Za każdym razem przyciągają tłumy. Organizatorzy przygotowali pięćset miejsc. Nie wystarczyło, by pomieścić wszystkich.

Sukces Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” to nie tylko piękny taniec, muzyka, śpiew i tradycyjne stroje. To także nieustannie towarzyszący im uśmiech. Podczas wczorajszego koncertu „Łukowiacy swojemu miastu” młodzi tancerze pokazali co potrafią.      

Były tańce lubelskie, rzeszowskie, podlaskie, warszawskie i wiele więcej. Na scenie zaprezentowali się debiutanci, którzy z powodzeniem wykonali tańce Podlasia czy Lublina. Nowością, bardzo rzadko pokazywaną przez zespoły, był pokaz tańców kaszubskich. Łukowiacy podjęli się tego trudnego zadania. Swoim tańcem i śpiewem w języku kaszubskim oddali charakter tego regionu Polski. Na scenie zaprezentowali się w odświętnym stroju kaszubskim.  

Wczoraj, po ponad dwóch godzinach tańca i śpiewu, zespół pożegnał pięcioro tancerzy i dwie skrzypaczki, którzy wkrótce zasiądą do pisania egzaminu maturalnego. Były upominki, kwiaty i życzenia. Nie zabrakło wzruszeń, bo jak sami mówią, tworzą wielką rodzinę.

To oni w tym roku żegnają się z zespołem. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE