Reklama

"Łukowiacy" pokazali co najlepsze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiński / Fotolipek

"Łukowiacy" pokazali co najlepsze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Za nami koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy", będący jednocześnie przeglądem całej twórczości grupy. W niedzielę 22 zespół pokazał swój potencjał mieszkańcom miasta.

Gdy w Łukowie gościł premier Mateusz Morawiecki, kilkaset metrów dalej odbywał się wyjątkowy koncert. W auli I Liceum Ogólnokształcącego przed mieszkańcami miasta wystąpiły wszystkie grupy wiekowe Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy". Tancerze ubrani w bogato zdobione i wykonane z dbałością nawet o namniejsze detale stroje, zaprezentowali m.in. tańce lubelskie, rzeszowskie, podlaskie, warszawskie i kaszubskie.

Koncert "Łukowiacy swojemu miastu" wzbudził żywe zainteresowanie mieszkańców, którzy emocjonalnie reagowali na tańczące na scenie dzieci oraz młodzież. Aula I LO jak co roku wypełniła się chętnymi zobaczyć zespół będący wizytówką Łukowa i powiatu łukowskiego. Oprócz dumy nie zabrakło też chwili wzruszeń, gdy doszło do pożegnań z najstarszymi członkami zespołu, kończącymi naukę w szkole średniej.

"Łukowiacy" w tym roku kończą 19 lat. Dyrektorem zespołu jest Grzegorz Rzymowski, a za przygotowanie artystyczne odpowiadają Stanisław Zarzycki i Wojciech Zielonka. Choreografią zajmuje się Małgorzata Wardak.

Więcej zdjęć z występu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy" można obejrzeć POD TYM ADRESEM.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE