Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

ŁUKÓW: Wianki nad Krzną. Święto ognia i wody

Tradycyjnie organizatorzy zapraszają na warsztaty plecenia wianków, oraz udział w konkursie na najpiękniejszy z nich.

kultura Łukowski Ośrodek Kultury po raz drugi zaprasza wszystkich do wspólnego puszczania wianków podczas tradycyjnego, słowiańskiego powitania lata

Łukasz Prusak/ŁOK

Opublikowano: 25 czerwca 2020 06:08 | Aktualizacja: 25 czerwca 2020 06:26

Impreza odbędzie się 27 czerwca w Parku Miejskim o godzinie 17. To będzie zabawa na ludowo.


W programie występy teatrów obrzędowych „Jarzębina” z Paszenek i „Zawsze razem” z Woli Gułowskiej, Teatru Poezji ŁOK, kabaretowego zespołu ludowego „Wohyniacy”, Zespołu „Niezapominajki” z Dminina, a także Łukowskiej Orkiestry Dętej .


Tradycyjnie organizatorzy zapraszają na warsztaty plecenia wianków, oraz udział w konkursie na najpiękniejszy z nich. Będą również konkursy dla najmłodszych, zabawa przy ogniskach oraz możliwość kupienia i spróbowania produktów regionalnych i kuchni staropolskiej przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z GozdaNie zabraknie oczywiście puszczania wianków na Krznie. Zachęcamy do stylizacji tematycznych, zabrania kocyków, prowiantu na ognisko, własnych kwiatów i traw do wyplatania wianków. Zapewniamy to, co najważniejsze - ogień, wodę, dobrą zabawę i magiczny klimat.

 

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Mieszkanka GOZDU

  Pisze się Koło Gospodyń z Gozdu a nie z Gozda -.-

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -3

  Kaczor Donald zalogowany

  ale przecież Polacy wierzący w żyda czyli w Jezusa mówią że to jest zwykłe pogańskie modły, hehe no my słowianie powinniśmy wierzyć w to co nasze dziady wierzyli a nie jakiegoś żyda na patyku, ludzie obudźcie się Polacy to Słowianie nie dajmy się zwariować i wierzyć w katolickie gówno

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Lukowianka

  Coś robią źle nie robią jeszcze gorzej.może powinni zrobić w w deszczu ale w terminie 😂

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -1

  kultura z poślizgiem

  A w zaduszki zrobimy andrzejki.