Reklama

ŁUKÓW: W parafii Matki Kościoła wystąpią Zuzanna Bator i Maciej Bator

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

ŁUKÓW: W parafii Matki Kościoła wystąpią Zuzanna Bator i Maciej Bator - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura I koncert „VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie” już w niedzielę 12 lipca o 19.

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na pierwszy koncert w ramach „VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”, który odbędzie się w niedzielę 12 lipca  o 19:00 w Parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie.


Wystąpi duet organowy ze Świdnicy: Zuzanna Bator i Maciej Bator. Wstęp wolny.

Nowością tegorocznej edycji Festiwalu będą transmisje na żywo na stronie Łukowskiego Ośrodka Kultury oraz w Katolickim Radiu Podlasie 101,7 FM i 106 FM.

 

Zuzanna Bator – koncertująca organistka, organizator życia kulturalnego, żona, mama trzech synów. Jest absolwentką Liceum Muzycznego we Wrocławiu (klasa organów prof. Klemensa Kamińskiego), Akademii Muzycznej w Katowicach (klasa organów prof. Juliana Gembalskiego) i Staatliche Musikhochschule w Stuttgarcie (klasa organów prof. Bernharda Haasa i klasa organów prof. Jona Laukvika). Ma na swoim koncie nagrody na ogólnopolskich konkursach organowych. Koncertuje w wielu krajach europejskich jako solistka, a także w duecie z mężem Maciejem wykonując autorskie transksrypcje muzyki organowej i symfonicznej na 4 ręce i 4 nogi. Od 2012 lat mieszka w Świdnicy, gdzie razem z mężem prowadzi Fundację Dobrej Muzyki. Jest dyrektorem artystycznym Fundacji, w tym Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga, Koncertów Ziemi Świdnickiej i Koncertów Zimowych. Wraz z mężem nagrała dwie płyty z muzyką organową „Organy Bazyliki NMP w Bardzie” i „Anioły wracają do gry” w Kościele Pokoju w Świdnicy. W roku 2019 zrealizowała dwa stypendia twórcze: Stypendium Ministra Kultury na cykl koncertów „Transkrypcje organowe dla dzieci w Kościele Pokoju w Świdnicy” oraz stypendium Prezydenta Świdnicy na cykl audycji dźwiękowych i filmów „Między Organami”. Jako koncertująca organistka szczególnie chętnie wykonuje muzykę XX wieku.

 

Maciej Bator - kantor Kościoła Pokoju w Świdnicy. Gry organowej uczył się w Polsce (absolwent Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego), w Szwajcarii (rok studiów w Konserwatorium w Genewie - klasa organów prof. Vincent Thevenaz), w Niemczech (Musikhochschule w Stuttgarcie - absolwent studiów podyplomowych w klasie organów Jona Laukvika) i w Szwecji (liczne kursy mistrzowskie). W roku 2019 obronił tytuł Doktora Sztuki na Akademii Muzycznej w Krakowie. Regularnie koncertuje, promując muzykę organową a także świdnicką firmę organmistrzowską „Schlag i Synowie”. Rozpowszechnia także ideę prywatnych koncertów organowych w nawiązaniu do dawnych tradycji miast kupieckich. Wspólnie z żoną Zuzanną wykonuje duety organowe i transkrypcje, głównie utworów symfonicznych. Ma trzech synów, Bernarda (2013), Leonarda (2015) i Henryka (2020). W roku 2020 realizuje wirtualne stypendium Ministra Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE