Reklama

Łukasz Smyk i jego saksofon

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Łukasz Smyk i jego saksofon - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Piątkowy wieczór należał do Łukasza Smyka i jego saksofonu. W Galerii Prowizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpił przed swoją publicznością w ramach programu stypendialnego.

Łukasz ma zaledwie 10 lat. Od dwóch gra na saksofonie. Gry na instrumencie uczy się w łukowskiej szkole muzycznej. Mimo tak krótkiego stażu ma na swoim koncie kilka sukcesów. Zdobył III miejsce w Makroregionalnym Konkursie Instrumentów Dętych dla Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia. Zajął II miejsce w Festiwalu Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej. Jednak najbardziej dumny jest z tytułu Arcymistrza, który zdobył podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentalnego „I Pierwszak Może Być Mistrzem”.  

Łukasz Smyk znalazł się w gronie stypendystów Burmistrza Miasta. 25 listopada zaprosił mieszkańców Łukowa na swój recital. Tego wieczoru, przy pełnej sali, zagrał suitę romantyczną Roberta Planela i inne utwory klasyczne, ale także zabrał zgromadzonych w podróż w nowoczesność. Rozbrzmiało więc „Tears In heaven”, „We are the World” czy „Hallelujah”. Nie zabrakło także patriotycznego akcentu. Swój występ Łukasz zakończył świątecznymi akordami. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE