Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Konkurs z okazji stulecia łukowskiej parafii

Utwory powinny nawiązywać do Bożego Miłosierdzia, historii figury, która zdobi główny ołtarz łukowskiej świątyni przy ul. Wyszyńskiego.

kultura Napisz tekst poetycko-modlitewny poświęcony Jezusowi Miłosiernemu – Frasobliwemu.

ŁP

Opublikowano: 23 września 2020 07:21 | Aktualizacja: 23 września 2020 07:25

24 listopada Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego będzie obchodzić 100-lecie swego istnienia. Jubileusz ma stać się okazją odnowienia kultu Jezusa Miłosiernego – Frasobliwego, którego ta słynąca przed laty rzeźba poddawana jest obecnie restauracji w pracowni konserwatorów zabytków.

 

W ramach obchodów jubileuszu Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie oraz Łukowski Ośrodek Kultury ogłaszają konkurs na teksty poetycko-modlitewne poświęcone Jezusowi Miłosiernemu – Frasobliwemu. Utwory powinny nawiązywać do Bożego Miłosierdzia, historii figury, która zdobi główny ołtarz łukowskiej świątyni przy ul. Wyszyńskiego. Nie powinno też zabraknąć odniesienia do zakonu  Bernardynów, którzy przez wieki opiekowali się kościołem oraz wsi Krzymosze skąd wywodzi się rzeźba.

 

Utwory można przekazywać do 11 października włącznie, do kancelarii parafialnej osobiście lub pocztą. Dla autorów przewidziano atrakcyjne nagrody książkowe, dyplomy i upominki. Najlepsze teksty zostaną opublikowane i wykorzystywane w celach modlitewnych. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie oraz Łukowskiego Ośrodka Kultury.

 

Do wybranego tekstu zostanie skomponowana melodia, tak by owocem konkursu była pieśń – hymn wykorzystywany w cotygodniowej wtorkowej nowennie ku czci Jezusa Miłosiernego - Frasobliwego. Jej pierwsze uroczyste wykonanie miałoby miejsce w czasie uroczystości jubileuszowych.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.