Reklama

Konkurs poezji i prozy żydowskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Konkurs poezji i prozy żydowskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura \"Moje małe wierszobranie\" to nie jedyny konkurs recytatorski, który organizuje w najbliższym czasie Łukowski Ośrodek Kultury. W podobnym konkursie będą mogli wystartować też uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Recytowali oni będą twórczość żydowską.

X Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Żydowskiej „W blasku szabasowych świec” odbędzie się 25 października o godz. 10.30. w Łukowskim Ośrodku Kultury. Adresowany jest on do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łukowskiego.

Młodzież będzie recytowała repertuar pisarzy i poetów w języku polskim (od czasów starożytnych do literatury współczesnej), który jednak swoją tematyką będzie zawierał motywy szeroko pojętej kultury żydowskiej. Jednocześnie mile widziane będą prezentacje twórczości pisarzy i poetów pochodzenia żydowskiego. Każdy uczestnik będzie miał do zaprezentowania wiersz i prozę lub dwa utwory poetyckie, zaś czas kreacji recytatorskiej nie będzie mógł przekroczyć 7 minut. Najlepsi otrzymają nagrody i wyróżnienia.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela instruktor ŁOK, Sławomir Żyłka (tel. 608 887 121). Ostateczny termin, do którego można dokonać zgłoszeń, to 17 października.      

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE