Reklama

Konkurs na legendę rozstrzygnięty

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie

Konkurs na legendę rozstrzygnięty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Cudowne źródełko w Szczałbie i historia o tym jak św. Jan do Wnętrznego przywędrował zyskały największe uznanie w oczach jury. Konkurs literacki \'Legendy Ziemi Łukowskiej\' został rozstrzygnięty a nagrody wręczone.

Pisaliśmy o konkursie literackim „Legendy Ziemi Łukowskiej” ogłoszonym przez Muzeum Regionalne w Łukowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej. 17 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Głównym celem konkursu było stworzenie skarbnicy legend, podań i baśni Ziemi Łukowskiej, poznanie i popularyzacja historii i tradycji naszego regionu oraz zachowanie dla przyszłych pokoleń dziedzictwa naszych przodków. Najlepsze prace, które wpłynęły w ramach konkursu do łukowskiego muzeum, zostaną więc opublikowane na stronie internetowej muzeum, by każdy mógł się z nimi zapoznać.

I miejsce zajęły ex aequo: Magdalena Mitura za „Cudowne źródełko w Szczałbie” i Hanna Dźwigała za tekst zatytułowany „Jak św. Jan do Wnętrznego przywędrował”. II miejsce zajęła Justyna Kucharzak („Duch matki”). Na III miejscu znalazły się prace dwóch osób: Dominiki Dołęgi („Herb Łukowa”) i Marii Grudzień („Jak św. Jan przybył do Wnętrznego”).

Ponadto dyrektor muzeum postanowił przyznać dwa wyróżnienia. Trafiły do Alicji Trochym oraz Kingi Zając.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE