Reklama

Koniec festiwalu organowego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Koniec festiwalu organowego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Dobiegł końca "VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". W koncercie wieńczącym tegoroczną edycję wydarzenia wystąpili chór parafialny z Białej Podlaskiej oraz Andres Uibo z Tallina w Estonii na organach.

Ostatni w tym roku koncert odbył się w niedzielę 16 września w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie. Przed publicznością wystąpił uznawany za najlepszy obecnie chór parafialny w kraju „Schola Cantorum Misericordis Christi” z Białej Podlaskiej i mający na swoim koncie ponad 1000 recitali i 30 płyt CD estoński organista Andreas Uibo.

Dyrygent chóru Piotr Karwowski oraz Andres Uibo otrzymali upominki i kwiaty ufundowane przez Urząd Miasta Łuków oraz sponsorów. Upominki otrzymali też wszyscy, którzy przybyli na niedzielny koncert. Wręczane były płyty CD z nagraniem Mateusza Rzewuskiego (dyrektora artystycznego festiwalu) wykonanym w Katedrze św. Krzyża w Orleanie we Francji. Płyty-upominki zostały przygotowane w celach promocyjnych łukowskiego festiwalu.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE