Reklama

Koncerty łukowskich stypendystek

Opublikowano:
Autor:

Koncerty łukowskich stypendystek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Za nami wernisaż łukowianki Magdaleny Dylak. Już wkrótce na łukowskiej scenie zaprezentują swój talent wokalny: Julia Stolarczyk, Anastazja Klimiuk i Marta Skurka. Wstęp wolny.

Trzy wokalistki podsumują rok stypendialny, prezentując swój dorobek na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury. Na recitale, który odbędzie się 23 listopada o godzinie 18.00 w sali widowiskowej, zapraszają: Julia Stolarczyk, Anastazja Klimiuk i Marta Skurka.


Marta Skurka

Ma 14 lat, jest uczennicą II klasy Gimnazjum nr 2 w Łukowie oraz uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie. Swoje umiejętności wokalne rozwija w Fabryce Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury. Śpiewa od dziecka i swoją pasją dzieli się podczas miejskich uroczystości. Często bierze udział w konkursach wokalnych organizowanych na terenie całej Polski. Lista jej wokalnych trofeów jest długa, a do ostatnich osiągnięć można zaliczyć: I miejsce na Konkursie Piosenki Ekologicznej i Wakacyjnej w Lublinie, II miejsce w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie, III miejsce w XI Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Pieśń Ojczyzny Pełna” w Kocku oraz liczne wyróżnienia. Marta została dwukrotnie wybrana na stypendystkę Burmistrza Miasta Łuków w kategorii śpiew. Cały czas realizuje założenia swojego programu stypendialnego i poszerza swoje umiejętności wokalne.


Julia Stolarczyk

Ma 13 lat, jest uczennicą I klasy Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Wokalnie rozwija się w Fabryce Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury. Mimo młodego wieku Julia jest bardzo dobrze znana mieszkańcom Łukowa, zawsze chętnie występuje podczas miejskich uroczystości oraz koncertów. Julia ma na swoim koncie wiele wokalnych osiągnięć, m.in. III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki KUMAK w Pabianicach, Srebrny Kasztan w Wojewódzkim Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Jesienne nutki” w Lublinie, II miejsce Srebrny Śpiewający Słowik w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Rykach oraz wiele innych, licznych nagród. Julia jest stypendystką Wojewody Lubelskiego, dwukrotnie została doceniona stypendium Burmistrza Miasta Łuków w kategorii śpiew i konsekwentnie realizuje założenia swojego programu stypendialnego.


Anastazja Klimiuk

Ma 14 lat, uczy się w II klasie Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Ukończyła klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie. Wokalnie kształci się w Fabryce Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury, chętnie korzysta również z wyjazdowych warsztatów. Jej wokalny talent został dostrzeżony już w przedszkolu i to właśnie tam miały miejsce jej pierwsze występy na scenie. Bardzo aktywnie uczestniczy w życiu miasta, często swoim głosem ubarwia miejskie uroczystości. Chętnie bierze udział w wokalnych konkursach na terenie całego kraju. Wśród swoich największych osiągnięć wymienia: II miejsce Srebrnego Śpiewającego Słowika w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Rykach, II miejsce w Konkursie Piosenki Ekologicznej i Wakacyjnej w Lublinie, III miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Anielskie Śpiewanie” w Woli Gułowskiej oraz liczne wyróżnienia m.in. w tym miesiącu na Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka w Krakowie. Anastazja jest stypendystką Burmistrza Miasta Łuków w kategorii śpiew i sukcesywnie realizuje postawione sobie założenia programu stypendialnego.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE