Reklama

Kompozytor z Łukowa zaprasza na koncert

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne

Kompozytor z Łukowa zaprasza na koncert - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Karol Borsuk, pochodzący z Łukowa kompozytor i dyrygent, zaprasza na prezentację nagrania kantaty "Quo Vadis, Domine". Muzyczną ucztę zaplanowano 29 czerwca w... Międzyzdrojach.

Wszyscy łukowianie, który będą wypoczywali pod koniec czerwca w nadmorskich Międzyzdrojach, będą mogli wziąć udział w prezentacji kantaty „Quo Vadis, Domine” pochodzącego z naszego miasta kompozytora Karola Borsuka. Na wydarzenie zaprasza sam zainteresowany.

- Utwór, który napisałem przed kilku laty, miał już swoje prawykonanie w Konzerthaus w Berlinie. Był też kilkukrotnie wykonywany przez zespół Wydziału Muzyki Uniwersytetu w Poczdamie - mówi kompozytor.

Dzieło zarejestrowane na płycie CD, zostało uwiecznione w ubiegłym roku podczas koncertu w kościele Świętego Piotra. Wykonawcami skomponowanej przez łukowskiego kompozytora kantaty są soliści: Joanna Petryka-Wawrowska (sopran), Piotr Wawrowski (baryton), Natalija Nikolayeva (fortepian) oraz orkiestra kameralna z filharmonii w Koszalinie. Prezentacja operowego nagrania na płycie CD odbędzie się w piątek 29 czerwca o godz. 19 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.

- Zapraszam jeszcze raz wszystkich wypoczywających w „Perle Bałtyku” czyli Międzyzdrojach na ten koncert. Dziękując raz jeszcze za zainteresowanie książką mojego taty Piotra Borsuka ślę serdeczne pozdrowienia - dodaje pan Karol.

Karol Borsuk to pochodzący z Łukowa kompozytor i dyrygent, uznawany za jednego z najwybitniejszych, a na pewno czołowego przedstawiciela tego typu muzyki w stolicy Niemiec. Łukowianin prowadzi dwa chóry niemieckie, dyryguje w Filharmonii Berlińskiej w słynnym na całą Europę Konzerthaus, występuje też gościnnie w wielu miastach Polski i Europy. Z nadmorskim kurortem jest związany przez skomponowanie m.in. „Mszy Międzyzdrojskiej”, „Requiem Międzyzdrojskiego" oraz „Fantazji Międzyzdrojskiej”.

Muzyk nie ukrywa swojego przywiązania do Łukowa i ziemi łukowskiej, składając za pośrednictwem mediów deklaracje występu w miejscu jego urodzenia. Aktywnie promuje też nasze miasto za granicą. W ostatnim czasie opublikowana została książka „Stacje mojego życia” opowiadająca o losach ojca kompozytora, Piotra Borsuka. Jej premiera miała miejsce 5 maja w Berlinie.

Zobacz też: Książka pełna wspomnieńUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE