Reklama

Kolejne triumfy muzyczne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Przemysław Oskroba

Kolejne triumfy muzyczne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Gabriela Łukasik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie zajęła I miejsce na wojewódzkim festiwalu muzycznym. Sukcesy na innej imprezie zanotowały też reprezentantki Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Gabriela Łukasik, uczennica klasy V łukowskiej „Jedynki” pokonała ponad 50 innych osób z województwa lubelskiego. Dziewczynka pierwsze miejsce wyśpiewała na VI Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Angielskiej „Let’s sing”, nad którym patronat objęła m.in. Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiak. Konkurs odbył się w sobotę 26 stycznia w Lublinie, a by wziąć w nim udział, należało wcześniej przejść eliminacje.

Jak czytamy w nadesłanej informacji, łukowianka kształcona przez Przemysława Oskrobę, zdobyła uznanie jury wrażeniem artystycznym, poprawnością językową, oryginalnością i trafnością doboru repertuaru, umiejętnościami wokalnymi i interpretacją.

Natomiast reprezentujące Fabrykę Piosenki ŁOK koleżanki Gabrysi, startowały w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Puławach. W konkursie tym w grupie wiekowej 4-6 lat wśród solistów I miejsce zajęła Emilia Szczęśniak, a III miejsce w tej samej kategorii wywalczyła Zuzanna Bochman. Wyróżnienie przypadło natomiast Oliwii Dzido. W Puławach również III miejsce wywalczyły Julia i Marta Wardak startujące w kategorii zespołów rodzinnych. W grupie wiekowej „młodzież szkolna” w kategorii solistów wyróżnienie otrzymała natomiast Marta Skurka.

Powyższy konkurs był rozłożony w czasie, ponieważ przez 5 dni zaprezentowało się aż 350 utalentowanych muzycznie młodych osób. Tym bardziej gratulacje należą się reprezentantom ŁOK za osiągnięcie wysokich wyników i bycie w ogólnopolskiej czołówce.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE