Reklama

"Klezmafour" poniósł publiczność

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

"Klezmafour" poniósł publiczność - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W Łukowie w poniedziałek 8 kwietnia wystąpił zespół "Klezmafour" specjalizujący się w muzyce klezmerskiej. Wydarzenie odbyło się w ramach II Dni Kultury Żydowskiej w Łukowie.

Jak informuje Łukowski Ośrodek Kultury, poniedziałkowy koncert zaskoczył wszystkich swoją energią, a ci, którzy spodziewali się tradycyjnej klezmerskiej melodii też byli zadowoleni, bo ona też wybrzmiała, ale podana w nowoczesnym opakowaniu. Pięciu młodych muzyków rozsadziło charyzmą niewielką salę.

„Klezmafour” to zespół wokalno-instrumentalny wykonujący muzykę klezmerską i bałkańską, pochodzący z Lublina, Białegostoku i z Warszawy. Zespół jest laureatem dwóch nagród na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Amsterdamie w 2010 roku, dzięki czemu wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Grupa występowała na wszystkich największych i najważniejszych festiwalach w Polsce: Heineken Open`er, Przystanek Woodstock, Ethnoport Festival, Jarmark Dominikański czy Wschód Kultury. Koncertowała też za granicą.

Zespół w Łukowie wystąpił w składzie: Andrzej Czapliński – skrzypce, Wojciech Czapliński – klarnet, Rafał Grząka – akordeon, Gabriel Tomczuk – kontrabas oraz Paweł „Melon” Maruszak – perkusja.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE