Reklama

Kawałek Bieszczad w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Kawałek Bieszczad w Łukowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W minioną sobotę w Łukowskim Ośrodku Kultury słychać było poezję Bolesława Leśmiana i Edwarda Stachury. W sali widowiskowej wystąpił Zespół Piosenki Poetyckiej "JAK".

Grupę funkcjonującą na co dzień w Przeworsku tworzą urodzony w Łukowie Gabriel Manowiec, a także Grzegorz Jakubiec i Łukasz Kołodziej. Artyści szukają inspiracji nie tylko w twórczości wspomnianych poetów, ale też z własnych doświadczeń, fascynacji podróżami, wędrówkami górskimi i ze spotkań z ludźmi.

Koncert, który odbył się w sobotę 19 stycznia w Łukowskim Ośrodku Kultury, był wyjątkowym dla lidera zespołu Gabriela Manowca. Muzyk swoje pierwsze kroki artystyczne stawiał właśnie w domu kultury w Łukowie, więc chętnie opowiadał o swojej twórczości i fascynacjach. W przerwie między utworami nie zabrakło też wspomnień związanych z Łukowem czy osobami bliskimi.

Oprócz autorskich kompozycji, „JAK” zagrał również utwory Edwarda Stachury, które z wokalistą śpiewała całą widownia. Publiczność żywiołowo reagowała też na inne utwory zespołu, żądając bisów i nie pozwalając zejść muzykom ze sceny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE