Reklama

Już dziś 6. Łukowska Noc Kultury

Opublikowano:
Autor:

Już dziś 6. Łukowska Noc Kultury - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Już dziś na terenie naszego miasta odbywać się będą wydarzenia zorganizowane z okazji 6. Łukowskiej Nocy Kultury. Przypominamy Państwu program.

Szósta już Noc Kultury w naszym mieście rozpocznie się zwiedzaniem lokomotywowni, na które zaprasza Muzeum Regionalne w Łukowie. Wycieczka rozpocznie się o godz. 11.30. Tego dnia, podczas sesji popularno – naukowej, dowiemy się nieco więcej na temat historii kolejnictwa na Ziemi Łukowskiej (godz. 13.00 w auli I LO w Łukowie). Natomiast w gmachu muzeum obejrzymy wystawę „Stoi na stacji lokomotywa” (godz. 14.00 -17.00).  

Zespół Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego w Łukowie zaprasza na godzinę 16.00 do 18.00 na wydarzenie „Wokół stołu”. W programie prezentacja wybranych fragmentów ekranizacji dzieł Sienkiewicza, pokaz barmański, flambirowania, serwisu synchronicznego a także wystawa woluminów kucharskich.   

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Ewy Jarmoszyńskiej „W pułapce zmysłów”. Otwarcie wystawy w 6. Łukowską Noc Kultury, w piątek 21 października o godzinie 17.00, w Galerii Prowizorium. Ewa Jarmoszyńska to absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie kierunku Pedagogika o specjalizacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Rysunku i malarstwa uczyła się w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie u Łukasza Głowackiego. Uzyskała tytuł plastyka o specjalności formy użytkowe ze specjalizacją projektowanie zabawek. Oprócz rysunku i malarstwa interesuje się również rzeźbą. Artystka nie ogranicza się do jednej techniki rysunku i malarstwa, łączy prace wykonywane farbą olejną na płótnie z kredkami pastelowymi, farby akrylowe z kredkami akwarelowymi, pastelowymi lub też tuszem. 

W holu ŁOK zobaczymy także wystawę poplenerową przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 z oddziałami integracyjnymi. 

Od 17.30 do 20.30 w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury zobaczymy krótkie inscenizacje teatralne. Grupy z Łukowa, Ulana, Radzynia czy Woli Gułowskiej zaprezentują m.in. „Rewolucja, keczup i kometa Halleya”, „Rozmówki polsko-polskie… i Polsko-Polskie”, „Odcienie miłości” , „Bitwa o teatr”, „Zapałka” i „Kabaret polski”.

Na koncert na godzinę 19.00 zapraszają uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Łukowie. 

Na godzinę 20.00 na spotkanie z poezją zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza. Swoją twórczość, przy akompaniamencie Tadeusza Goca, zaprezentuje Eugeniusz Kasjanowicz. 

20.30 przed publicznością wystąpi znany z przedstawień organizowanych przez Szkolne Koło Caritas Gimnazjum nr 2, Kacper Orzeł. Zaprezentuje współczesny monodram „Belfer” na podstawie sztuki J.P. Dopagne, w reżyserii Anety Łaguń.

Kino Łuków zaprasza na dwa seanse filmowe. O godz. 21.20 zobaczymy „Szkoła uwodzenia Czesława M.”natomiast o godzinie 23.20 film „Wołyń”.   


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE