Reklama

Jubileusz pracy dyrektora

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Łuków / Facebook

Jubileusz pracy dyrektora - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Choć z naszym regionem związany jest dopiero od końcówki 2013 roku, w branży jest już od wielu lat. Mowa o dyrektorze Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie Henryku Wysockim, który obchodził jubileusz 40-lecia pracy w sferze kultury.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie Henryk Wysocki obchodził w lutym jubileusz 40-lecia pracy w sferze kultury. Z tej okazji życzenia wraz z listami gratulacyjnymi na ręce jubilata złożyli przedstawiciele władz parlamentarnych, władze samorządowe powiatu łukowskiego i Gminy Łuków oraz lokalni animatorzy, sponsorzy, twórcy kultury i osoby ceniące pracę Wysockiego.

Henryk Wysocki z gminą Łuków związany jest od 2013 roku, kiedy objął po Wandzie Szaniawskiej stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury. W przeszłości pracował na Śląsku i Mazowszu. Jubilat jest założycielem kapel ludowych „Mierzęcice” i „Kapeli Od Siewierza” z którymi grał m.in. podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Obecnie dyrektor GOK udziela się w ludowym amatorskim ruchu artystycznym gminy Łuków. W 2016 roku uzyskał indywidualne wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym Seniorów w Dęblinie.

Wysocki jest autorem wielu projektów kulturalnych, edukacyjnych i historycznych realizowanych ze znanymi i wybitnymi osobowościami ze świata kultury, nauki i sztuki. W przeszłości był założycielem i kuratorem muzeum - Izby Tradycji i Kultury Dawnej razem z Zamkiem Siewierskim oraz pierwszej w Polsce i w Europie, stałej wystawy odkrycia przez Polaków najgłębszego na świecie kanionu Rio Colca w Peru. We współpracy z Mennicą Polską, wydał okolicznościowy Dukat Siewierski oraz blister promujący historię XII-wiecznego Grodu Siewierskiego. Był redaktorem i wydawcą trzech gazet samorządowych „Gminiec”, „Kurier Siewierski”, „Nowy Tor”.

Henryk Wysocki za swoją pracę został uhonorowany Nagrodą im. Jędrzeja Cierniaka na Zamku Królewskim w Warszawie, Odznaką Ministra Kultury i Sztuki „Zasłużony Działacz Kultury”, „Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla Związku Młodzieży Wiejskiej”, Złotą Odznaką Honorową Zarządu Głównego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, „Złotą Odznaką Honorową Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego”, Złotym Medalem Zarządu Głównego LOK „Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju”.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE