Reklama

Jazzowo uczcili Rok Sienkiewicza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Jazzowo uczcili Rok Sienkiewicza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Wczoraj w łukowskim amfiteatrze rozbrzmiały jazzowe dźwięki. Był koncert, była i poezja... Sienkiewicza.

Alternatywa dla Łukowa zaprosiła mieszkańców do wysłuchania koncertu w hołdzie Henrykowi Sienkiewiczowi. Oprócz mało znanej poezji naszego noblisty, była piosenka w wykonaniu utalentowanej łukowskiej młodzieży oraz występ zaproszonych gości.  

Alicja Dziurdzia, Klaudia Borejko i Natalia Wysocka – wokalistki Studia Wokalnego Fever zaczarowały publiczność prezentacją polskich piosenek. Akompaniował im Michał Iwanek – pianista, jeden z artystów lubelskiej sceny muzycznej. Ze sceny łukowskiego amfiteatru, ci którzy zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie z muzyką, usłyszeli także poezję. W ten sposób organizatorzy wydarzenia chcieli uczcić postać wielkiego Polaka – Henryka Sienkiewicza.  

Ostatnią częścią niedzielnego koncertu był występ muzyków z całej Polski. Swoje umiejętności zaprezentował gitarzysta basowy Tomasz „Kciuk” Jaworski, perkusista Dawid Wojtek Lewandowski czy też multiinstrumentalista i kompozytor, łukowianin Janusz Smyk.  

Pan Janusz w latach 1985-86 był instruktorem muzyki w Łukowskim Ośrodku Kultury. Rok później wraz ze Sławomirem Kulpowiczem i Czesławem Niemenem nagrał płytę „Samarpan”. Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Od lat osiemdziesiątych do dziś muzykuje w okazjonalnie tworzonych składach i kształci młodzież. W 2001 r. nagrał ze swoimi uczniami pierwszą autorską płytę „WE ARE THAT”. W latach 2002 – 2005 był w Korei Południowej, na kontrakcie dla Taewon Entertainment w Seulu. W niedzielę zagrał jazzowy koncert w hołdzie Sienkiewiczowi.  

Na scenie zaprezentowali się także: Joanna India Czajkowska, Michał Napiórkowski, Ładysław Lipkowski, Piotr Martynowicz, Daniel Świderski oraz pomysłodawca przedsięwzięcia – Dariusz Krzęcio.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE