Reklama

„JAK” zagra w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

„JAK” zagra w Łukowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Zespołu Piosenki Poetyckiej "JAK", który zaplanowano na sobotę 19 stycznia o godzinie 19:00. Bilety w przedsprzedaży kupić można w kasie Kina Łuków, bądź w internecie.

Historia zespołu „JAK” sięga lat 90-tych, kiedy jego lider, pochodzący z Łukowa Gabriel Manowiec stawiał pierwsze kroki muzyczne na różnego rodzaju ogólnopolskich festiwalach. Komponując melodie do tekstów Bolesława Leśmiana i Edwarda Stachury w 2011 roku założył grupę „Rzepaq” którą następnie przemianowano w dzisiejszy zespół.

- Wszystko zaczęło się od Stachury i okresu wielkiej młodzieńczej fascynacji lidera zespołu, życiem i twórczością tego poety. Nieskończona ilość śpiewu przy ogniskach, wędrówek po górach, podróży autostopem, fascynacja kulturą ludową (także muzyczna), z pewnością miały duży wpływ na kształt i treść pisanych piosenek, które początkowo trafiały do tzw. szuflady – czytamy na stronie internetowej zespołu.

Styl muzyczny zespołu „JAK” to mieszanina doświadczeń muzycznych wszystkich jego członków. Zespół stara się czerpać z różnych gatunków muzycznych (m.in. blues, reggae, swing, folk a nawet jazz), chce żeby ich piosenki były stylistycznie zróżnicowane. Grupa ma na swoim koncie zwycięstwa w wielu festiwalach muzycznych. Aktualny, wciąż poszerzający się repertuar zespołu to piosenki przede wszystkim do tekstów Gabriela Manowca, wiersze Stachury czy Leśmiana.

„JAK” zawita 19 stycznia do rodzimego miasta lidera zespołu. Tego dnia o godz. 19 w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury da swój koncert. Bilety na wydarzenie są dostępne w przedsprzedaży w cenie 15 zł. Nabyć je można w kasie Kina Łuków lub online. Cena biletu w dniu koncertu wynosić będzie 20 zł.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE