Reklama

III Koncert "VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie"

Opublikowano:
Autor:

III Koncert "VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Wystąpią: Grupa Wokalna Servi Domini Cantores oraz Mateusz Rzewuski.

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na trzeci koncert w ramach „VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”, który odbędzie się w niedzielę 9 sierpnia o godz. 19:00 w Kościele NMP Matki Kościoła w Łukowie. Wstęp wolny.

 

Grupa Wokalna  Servi Domini Cantores (Śpiewający Słudzy Pańscy) została założona przez księży, absolwentów wydziałów wokalno-aktorskich polskich akademii muzycznych. Należą do niej: o. Rafał Kobyliński – tenor (jezuita; Bydgoszcz), ks. Zdzisław Madej – tenor (Wrocław), ks. Paweł Sobierajski – tenor (Katowice), o. Tomasz Jarosz – baryton (redemptorysta; Tuchów) i ks. Robert Kaczorowski – bas-baryton (Gdańsk).

 

Istniejąca od roku 2004 grupa wokalna wykonuje szeroki repertuar: pieśni sakralne i arie oratoryjno-kantatowe różnych kompozytorów oraz arie operowe i pieśni ze światowego repertuaru. Członkowie Grupy prowadzą na co dzień ożywioną działalność duszpasterską, ewangelizacyjną, naukowo-dydaktyczną i artystyczną. Współpracują z wybitnymi pianistami, organistami i dyrygentami, występując na festiwalach i koncertach w kraju i poza jego granicami.

 

Mateusz Rzewuski urodził się w 1991 roku w Łukowie. Ukończył cztery wyższe uczelnie muzyczne. Stopień doktora sztuki muzycznych w dziedzinie artystycznej - instrumentalistyka - uzyskał w 2018 roku w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował w ramach międzynarodowych festiwali na czterech kontynentach w takich krajach jak: w Polsce, USA, Australii, Nowej Zelandii, Korei Południowej, Hongkongu, Niemczech, Francji, Holandii, Szwajcarii, Luksemburgu, Austrii, Wielkiej Brytanii, na Litwie, w Czechach, w Rosji i na Słowacji, wykonując recitale w wielu prestiżowych miejscach. Mateusz Rzewuski jest również laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych. Mateusz Rzewuski jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym międzynarodowych festiwali muzyki organowej i kameralnej: w Łukowie, Białej Podlaskiej, Włodawie oraz na Pradze Południe w Warszawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE