Reklama

II Noc Bibliotek z Sienkiewiczem w roli głównej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

II Noc Bibliotek z Sienkiewiczem w roli głównej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W sobotę Miejska Biblioteka Publiczna w Łukowie zaprosiła mieszkańców naszego miasta do wspólnego świętowania II Nocy Bibliotek. Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszyła amnestia dla tych, którzy przetrzymują książki. Zapominalscy korzystali z okazji zwrócenia książek nawet po godzinie 20.00.

Noc Bibliotek rozpoczęła się o godzinie 19.00 prezentacją multimedialną poświęconą postaci Henryka Sienkiewicza – patrona biblioteki. W akcję włączyli się również uczniowie Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Pod czujnym okiem nauczycielki Doroty Ratyńskiej zaprezentowali scenki z życia bohaterów Trylogii na podstawie skeczu „Rycerze” kabaretu Elita. W programie artystycznym znalazło się także miejsce dla montażu słowno-muzycznego „Sienkiewicz jakiego nie znamy”.  

Przy pianinie zasiadł Dariusz Krzęcio, który zaczarował swoimi kompozycjami. Natomiast młoda skrzypaczka – Kinga Sowa – zagrała m.in. melodie z filmu \"Ogniem i mieczem\" wprowadzając słuchaczy w sienkiewiczowski nastrój. Muzykę przeplatały słowa czytane przez grupę recytatorów. Prezentowane przez nich teksty przybliżyły Henryka Sienkiewicza mniej znanego. Nie zabrakło więc poezji i jego listów z Afryki.  

Łukowska biblioteka znalazła się w gronie ponad 800 bibliotek w całym kraju, które włączyły się w organizację II Nocy Bibliotek.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE