Reklama

Harcerska wystawa na stulecie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Harcerska wystawa na stulecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Na piątek 15 marca zaplanowano otwarcie muzealnej wystawy poświęconej Związkowi Harcerstwa Polskiego. Motywem przewodnim ma być 100 lat działalności ZHP.

Związek Harcerstwa Polskiego kończy 100 lat. Organizacja, która połączyła wszystkie wcześniej działające organizacje harcerskich i skautowe, powołana została do życia wraz z tworzeniem się polskiej niepodległości. By uczcić wydarzenia sprzed lat, a także dorobek Związku, w Muzeum Regionalnym w Łukowie organizowana jest specjalna wystawa poświęcona tematyce harcerskiej. Wernisaż odbędzie się w piątek 15 marca o godz. 16. w muzeum przy ul. Piłsudskiego 19 w Łukowie.

- Głównym celem ekspozycji, przygotowanej ze zbiorów Muzeum Harcerstwa w Warszawie i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, jest przypomnienie początków kształtowania się idei harcerstwa na zniewolonych ziemiach polskich, zwieńczonego zjazdem zjednoczeniowym organizacji skautowych w Lublinie w 1918 roku i utworzenia jednego nowego Związku Harcerstwa Polskiego - zapraszają na wernisaż organizatorzy.

- Obszerny wybór materiałów pozwala zaprezentować historię Związku Harcerstwa Polskiego i jego miejsca w międzynarodowych strukturach skautowych, a także zaakcentować ważne dokonania jego członków w wyjątkowo trudnych dla Ojczyzny czasach. Prezentowana wystawa zostanie wzbogacona o eksponaty związane z harcerstwem na ziemi łukowskiej - dodają.

Wystawa powstała jako część jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego organizowanego przez ZHP, który został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Na wydarzenie w Muzeum Regionalnym w Łukowie zapraszają dyrektor placówki Mariusz Burdach, Komendant Chorągwi Lubelskiej ZHP hm. Tomasz Sych, a także hm. Michał Mojski - Komendant Hufca ZHP Łuków.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE