Reklama

Gwiazda fortepianu u Sienkiewicza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Maciej Cybulski

Gwiazda fortepianu u Sienkiewicza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Joanna Różewska, uznawana za jedną z najlepszych polskich pianistek, wystąpiła w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Pochodząca z Siedlec artystka wykonywała utwory najsłynniejszych polskich kompozytorów.

Koncert w miejscu urodzin Henryka Sienkiewicza wpisuje się w cykl wydarzeń kulturalnych upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na zewnątrz, w niedzielne popołudnie 28 października "sienkiewiczówkę" licznie wypełniła publiczność, która entuzjastycznie reagowała na utwory Ogińskiego, Paderewskiego czy Chopina w wykonaniu pianistki. Nie zabrakło też barwnych opowieści związanych z genezą poszczególnych utworów.

Joanna Różewska utwory wykonywała na historycznym fortepianie marki „Erard”, należącym do matki Henryka Sienkiewicza. Jak zdradził dyrektor placówki Maciej Cybulski, długofalowym celem muzeum w Woli Okrzejskiej na najbliższe lata jest doprowadzenie do gruntowanego remontu tego instrumentu, by służył kolejnym pokoleniom, a jednocześnie mogły odbywać się na nim cykliczne koncerty najwybitniejszych pianistów.

Mecenat nad wydarzeniem objęli Fundacja LOTTO oraz Grupa Azoty. Zakłady Azotowe "Puławy" S.A.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE