Reklama

Grafiki i obrazy Adriana Ambroziaka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Daniel Płudowski

Grafiki i obrazy Adriana Ambroziaka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Przez najbliższe trzy tygodnie będzie można oglądać grafiki oraz obrazy Adriana Ambroziaka, utalentowanego artystycznie łukowianina. W piątek 23 lutego miał miejsce wernisaż prac artysty.

Rodzina, przyjaciele i osoby, które doceniły oraz ukierunkowały Adriana Ambroziaka, odwiedziły w piątkowy wieczór Łukowski Ośrodek Kultury. 23 lutego miał miejsce wernisaż prac artysty, pierwszy w rodzinnym mieście od momentu zainteresowania Adriana sztuką.

Na ścianach galerii PROwizorium zawisły grafiki oraz obrazy, które tworzy łukowianin. Obecni mogli obejrzeć m.in. obrazy przedstawiające przyrodę, portret jednej z sióstr i tworzone ołówkiem rysunki. Duże zainteresowanie wzbudził namalowany kilka lat temu obraz przedstawiający liście na wodzie. Zdaniem wielu praca jest tak realistyczna, jak fotografia.

Na wernisażu obecni byli m.in. rodzice Adriana, którzy w przeszłości docenili talent syna i pomagali w realizacji pasji. Zjawili się też znajomi, którzy gratulowali możliwości pokazania prac artysty w jego rodzinnym mieście. Adrian Ambroziak uwielbia malować naturę, a jego prace powstają od kilkunastu dni, nawet do kilku miesięcy. Łukowianin na co dzień mieszka i pracuje w Warszawie, lecz nieustannie zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym i rysunkiem.

Adrian w 2011 roku ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W czasie studiów, gdy interesował się sztuką, porzucił farby akrylowe na rzecz farb olejnych. I choć na początku kupował wiele różnych kolorów, poprzestał na trzech podstawowych i bieli. Dzięki nim jest w stanie uzyskać niemal wszystkie barwy. Rysować węglem nie lubi, za to chętnie oddaje się pracy z ołówkiem.

Łukowianin najbardziej lubi malować fragmenty natury, pejzaże. Inspiracji szuka w okolicznych polach i lasach. W przeszłości uczestniczył w zbiorowej wystawie tyflografiki dla niewidomych „Pomiędzy światłem a dotykiem” w Lublinie i Druskiennikach. Rysunki zaprezentował podczas wystawy studentów „Spojrzenia” w Lublinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE