Reklama

Gospel po angielsku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Gospel po angielsku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Wokaliści z Łukowskiego Ośrodka Kultury wzięli udział w Konkursie Piosenki Gospel po angielsku. Wyśpiewali podium.

Konkurs Piosenki Gospel w języku angielskim odbywa się w Siedlcach od kilka lat. Jego celem jest nie tylko popularyzacja języka angielskiego, ale także muzyki gospel z jej wartościami. I jak czytamy o konkursie:  

Zakres konkursowych piosenek obejmuje starszy typ gospel, praise and worship, soul, pop, rock, jazz, blues oraz R&B. Uczniowie występują indywidualnie bądź w grupach w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Jury złożone z muzyków i anglistów zwraca uwagę na odpowiednio dobrany zakres tematyczny oraz właściwe słownictwo.  

15 marca odbył się I etap konkursu. Fabrykę Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury reprezentował Łukasz Bojaczuk, Dominika i Weronika Niedziółka. Po wstępnych przesłuchaniach cała trójka zakwalifikowała się do II etapu.  

Finał konkursu wraz z koncertem w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się 10 kwietnia. I miejsce wśród wokalistów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyśpiewał Łukasz Bojaczuk, natomiast w kategorii zespół III miejsce otrzymały siostry Dominika i Wiktoria Niedziółka.  

Podczas konkursu prezentował się również Kuba Jastrzębski z Fabryki Piosenki ŁOK, podczas konkursu występujący jako przedstawiciel Zespołu Szkół w Wiśniewie. On również otrzymał I miejsce wśród wokalistów w kategorii szkół podstawowych.  

Gratulujemy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE