Reklama

Reklama

GMINA ADAMÓW Premiera widowiska " U MACIEJÓW NA GODY"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W sobotę,19 września w Domu Kultury w Woli Gułowskiej, odbyły się „sejmikowe” eliminacje – „W kręgu Stoczka- 2020”. Premierę miało widowisko " U MACIEJÓW NA GODY".

Reklama

Na scenie ze swoim  premierowym widowiskiem „U Maciejów na Gody” prezentował się zespół obrzędowy Zawsze Razem z Woli Gułowskiej, działający pod patronatem Gminnej Biblioteki Publicznej w Adamowie.

 Obsada aktorska spektaklu: 

Bartłomiej Bujak, Alfreda Gontarz, Bożena Kasprzak, Antonina Kozłowska, Zofia Kozłowska, Teodora Olek, Jakub Walaszek, Edwarda Walaszek i Józef Zaręba. Scenariusz i reżyseria Zofia Kozłowska.                                                  

 - Celem  sejmików  jest promocja i popularyzacja wiejskich zespołów teatralnych,  a także ochrona dorobku kulturowego wielu pokoleń polskiej wsi. Rada Artystyczna, po obejrzeniu wszystkich  prezentacji  wyłoni 11 zespołów z całego kraju, które zaprezentują się w październiku podczas 37. Ogólnopolskiego Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie.  Na decyzję czy zespół Zawsze Razem w tym roku też otrzyma nominację  musimy zaczekać do końca września.  Trzymamy kciuki...  – informuje GBP w Adamowie.

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE