Film „Kanał" w amfiteatrze w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

kultura Bezpłatny seans odbędzie się w czwartek 1 sierpnia o godzinie 21.

Łuków24

Opublikowano: 26 lipca 2019 09:01 | Aktualizacja: 26 lipca 2019 09:01

„Kanał" to polski fabularny film wojenny z 1956 roku w reżyserii Andrzeja Wajdy, poświęcony powstaniu warszawskiemu. Film, oparty na opowiadaniu Kanał (1956) Jerzego Stefana Stawińskiego i zrealizowany według jego scenariusza, ukazuje jeden z końcowych epizodów powstania na Mokotowie i w Śródmieściu. 

Akcja filmu oparta jest na autentycznej historii plutonu Armii Krajowej, który w obliczu nieuchronnej klęski powstania warszawskiego próbował ewakuować się z Mokotowa do Śródmieścia podziemnymi kanałami ściekowymi. Przez zrujnowaną Warszawę maszeruje pluton dowodzony przez porucznika „Zadrę", który jest przekonany o nieuchronnej klęsce powstania, ale nie zamierza uświadamiać o tym swoich podkomendnych. Pluton dowiaduje się, że ma dwa wyjścia: walczyć z Niemcami do upadłego lub próbować ewakuować się kanałami...

1 sierpnia 2019 roku o godz. 17:00 ŁOK zaprasza też do Parku Miejskiego na oficjalne obchody godziny W, których organizatorami są: Miasto Łuków, Łukowski Ośrodek Kultury, Kino Łuków, Towarzystwo Fruwającej Muchy, Motoweterani Łuków oraz Biegacze Pomagacze - Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc.
W związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zachęcamy mieszkańców Łukowa i okolic do wywieszenia fag państwowych na posesjach i balkonach.


Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.