Reklama

Festiwal w Mordach po raz jedenasty

Opublikowano:
Autor:

Festiwal w Mordach po raz jedenasty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Już 21 maja odbędzie się jedenasta edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej, który organizuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach. Imprezie od kilku lat patronuje portal Łuków24.pl.

Festiwal Piosenki Europejskiej od dłuższego czasu ma status ogólnopolski, a tym samym prestiżowy. Oprócz typowo muzycznego charakteru, jego organizatorzy dążą do zwiększenie poczucia przynależności młodzieży do Unii Europejskiej. Uczestnicy mają za zadanie wykonać dwa utwory: pierwszy w języku polskim, drugi w języku obcym kraju, który należy bądź należał do Unii Europejskiej.

Wszystkie występy będą rozpatrywane 21 maja w 3 kategoriach: soliści, zespoły wokalne i chóry oraz zespoły wokalno-instrumentalne.

- Ze względu na ostatnią reformę oświaty, w tym roku festiwal jest adresowany konkretnie do młodzieży w wieku od 13 do 15 lat. Zatem jednym z kryteriów kwalifikacyjnych będzie wiek uczestnika – informuje Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 21 maja w Sali Teatralnej M-GOK-u przy ulicy Parkowej 9. Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe. Regulamin i szczegóły przeglądu dostępne są na www.mgokmordy.naszgok.pl oraz pod numerem telefonu 25 641-54-42. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal Łuków24.pl.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE