Reklama

Dwumetrowy orzeł i inne zwierzęta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Waldemar Mularczyk

Dwumetrowy orzeł i inne zwierzęta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Na terenie Zespołu Szkół w Dąbiu trwa plener rzeźbiarsko-malarski. Tematem głównym tego wydarzenia są zwierzęta zamieszkujące nasze lasy oraz te, o których przeczytać możemy w twórczości Wandy Chotomskiej.

Od 11 lipca plac szkolny w Dąbiu jest miejscem twórczości artystycznej. Rzeźbiarze i malarze ze Stowarzyszenia Artystów i Twórców Gminy Łuków z kawałka drewna oraz płótna i farb wydobywają postaci. W Dąbiu przez kilka dni można było przyjrzeć się pracy: Roberta Sadło, Krzysztofa Osaka i Krzysztofa Grodzickiego. Malowaniem postaci zwierzęcych z dzieł Wandy Chotomskiej zajęli się natomiast: Małgorzata Goławska, Anna Lipka, Sławomir Śledź i Sławomir Celiński-Piotrowicz. Do Dąbia przyjechały także panie, które pod czujnym okiem łukowskich artystów, wykonują żółwia z drewna. Alina Pięta i Renata Stańczuk przyjechały ze Stoczka i Siedlec.

Wilk, dzik, zając, orzeł, borsuk, sowa, bóbr i żółw – te postaci staną wzdłuż ścieżki rowerowej w okolicach rezerwatu Jata. Natomiast obrazy namalowane podczas pleneru zawisną na ścianach szkoły w Dąbiu, która nosi imię Wandy Chotomskiej. Plener został zorganizowany przez Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków. Wydarzenie to jest finansowane ze środków z otwartego konkursu na realizację zadań publicznych ogłoszonego przez gminę Łuków. Plener dobiega końca. To jednak nie ostatnie tego typu wydarzenie. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE