Reklama

Duet akordeonowy zagrał w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Duet akordeonowy zagrał w Łukowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Alena Budzinakova oraz Grzegorz Palus wystąpili przed łukowską publicznością na koncercie w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie. Wydarzenie miało miejsce w niedzielę 20 maja.

W święto Zesłania Ducha Świętego odbył się drugi w tym roku koncert w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie. W Parafii NMP Matki Kościoła wystąpili polsko-słowacki duet akordeonowy Duo Accosphere oraz urodzony w Rosji a obecnie związany z Białymstokiem, Jan Bokszczanin na organach. Jak podają organizatorzy, koncertu wysłuchało 300 osób.

Grupę Duo Accosphere tworzą muzycy Alena Budzinakova ze Słowacki oraz Grzegorz Palus. Duet założony w 2011 roku od samego początku działalności koncertuje w Polsce oraz za granicą, grywając m.in. na prestiżowych festiwalach muzyczny. W swoim dorobku ma też występ z orkiestrą na scenie filharmonii w Krakowie. Jan Bokszczanin to organista, pedagog, dr hab. prof. Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertuje w Polsce, w większości krajów Europy, krajach Azji i USA  W swoim dorobku posiada ponad 50 recitali organowych w salach  filharmonicznych. Współpracuje z wieloma renomowanymi zespołami kameralnymi, chórami i orkiestrami z Polski i z zagranicy.

W tym roku zostały przed nami jeszcze cztery koncerty w ramach festiwalu. Najbliższy z nich odbędzie się w niedzielę 17 czerwca o godz. 19:00 w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie. Wówczas wystąpią Krzysztof Wojtyniak na puzonie oraz Andrzej Chorosiński na organach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE