Reklama

Reklama

Druga odsłona warsztatów z mistrzem słowa Maciejem Czapskim

Opublikowano:
Autor:

Druga odsłona warsztatów z mistrzem słowa Maciejem Czapskim   - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wydarzenie w Łukowskim Ośrodku Kultury

Reklama

W piątek 11 grudnia odbyły sie kolejne warsztaty recytatorskie z Maciejem Czapskim.

 

Uczestnikami zajęć była grupa z poprzedniego spotkania.

 

Chociaż godzinę spotkania ustaliliśmy na 16:30 to nie wszyscy starsi recytatorzy mogli w nich uczestniczyć z prozaicznego powodu – nie wrócili jeszcze z wirtualnej szkoły. Tym, którzy tak ustawili swój plan dnia aby uczestniczyć w edukacyjnym wydarzeniu szczególnie serdecznie dziękujemy. W recytacji, jak w każdym działaniu, niezbędny jest warsztat pozwalający świadomie zmierzać do efektu artystycznego.

 

W tej części warsztatów prowadzący położył nacisk na autoprezentację, na otwarcie się i dobrze pojętą pewność i świadomość siebie na scenie. Ciekawym doświadczeniem był wybór partnera-recenzenta, który po wysłuchaniu prezentacji miał wyrazić swoje odczucia na temat formy a nie treści przekazu. Uczy to świadomego odbioru „żywego słowa”, uczy dystansu, umiejętności oceny i argumentacji.


Cieszy fakt, że w tak krótkim czasie możemy spojrzeć na swój wyuczony tekst z zupełnie innej perspektywy, z nowym zadaniem aktorskim. Te ćwiczenia uświadomiły starszym recytatorom, że ten sam tekst wypowiadany z różnymi intencjami niesie ze sobą różne emocje. Warto też, będąc instruktorem, być obserwatorem zajęć prowadzonych przez innego fachowca, ugruntowujemy i pogłębiamy swoją wiedzę o recytacji, poznajemy inne, niekoniecznie nowe metody pracy z recytatorami. Szkoda, że grupa recytatorów nie była liczniejsza. Będziemy badali też potrzebę warsztatów edukacyjnych dla nauczycieli-instruktorów recytacji… ale to w obecnej rzeczywistości musi na razie pozostać w sferze marzeń.

Organizatorzy dziękują uczestnikom: z kl. I – III Maksymilianowi Zdanowskiemu, Emilce Rzymowskiej, Julii Osiak, Anastazji Sadło, z kl. IV Lenie Aleksandrowicz, z kl. VII – VIII Joannie Lendzion, Natalii Polkowskiej, Maciejowi Radomyskiemu oraz reprezentującej grupę wiekową 18+ Emilii Orzeł.

 

 

 

--

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy