Reklama

Dni Łukowa 2019: Mała Orkiestra Dni Naszych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Dni Łukowa 2019: Mała Orkiestra Dni Naszych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Łukowski Ośrodek Kultury przybliża sylwetki artystów, którzy wystąpią na tegorocznych Dniach Łukowa. Dużo wrażeń dla dzieci szykuje m.in. Mała Orkiestra Dni Naszych.

Dużymi krokami zbliżają się tegoroczne Dni Łukowa. Ważnym elementem święta miasta będą koncerty dla ludzi w różnym wieku. Na scenie w sobotę 25 maja zaprezentuje się Mała Orkiestra Dni Naszych. Poniżej sylwetka zespołu przygotowana przez Łukowski Ośrodek Kultury.

„Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” – to motto towarzyszy od 1988 roku zespołowi „Mała Orkiestra Dni Naszych”. Ich koncerty i płyty to nie tylko zabawa, ale szeroka profilaktyka zgodna z Narodowym Planem Działań na Rzecz Dzieci (zdrowy tryb życia i zwiększanie jakości edukacji poprzez poznawanie świata). Pomysłodawcą idei jest założyciel i lider zespołu Jerzy Kobyliński, pedagog z wykształcenia, kompozytor i autor całości materiału.

Najważniejszym dziełem Małej Orkiestry Dni Naszych jest „Dziecięcą Trylogią Muzyczną”, zwana też „Małą Profilaktyką”, czyli trzy płyty: „Piosenki zdrowych dzieci” (2015), „Piosenki mądrych dzieci” (2016) oraz „Piosenki ekodzieci” (2018). To zdecydowanie prekursorski w skali ogólnopolskiej, koncepcyjny, przemyślany zbiór utworów, które nie tylko bawią, łatwo wpadają w ucho młodego słuchacza, ale przede wszystkim uczą zdrowego, mądrego i ekologicznego trybu życia. Piosenki te są doskonałym materiałem dydaktycznym dla wychowawców i pedagogów w szkołach i przedszkolach, a także dla rodziców i opiekunów.

Czas trwania wszystkich przedstawień to ok. 45-50 minut. Jest to sprawdzony, optymalny czas, podczas którego dziecko jest w stanie skoncentrować się na dynamicznej akcji. Podczas koncertu zespół prezentuje wyłącznie muzykę i śpiew na żywo, bez jakichkolwiek playbacków. Przekaz koncertów podany jest językiem komunikatywnym, adekwatnym do wieku odbiorców. To nieustająca interakcja z dziećmi, które non stop biorą żywy udział w śpiewaniu (również z nami na scenie), konkursach i dialogach z artystami. Jest to edukacja przez uśmiech, humor i zabawę, pozbawiona nudy i sztampy.

Sam zespół istnieje od 1988 roku. W dyskografii 16 płyt dla dorosłych i 9 dla dzieci. Artyści wystąpią w Łukowie w sobotę 25 maja o godz. 17 na dużej scenie na placu targowym przy ul. Prusa.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE