Reklama

Czaszka mamuta w muzeum

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie

Czaszka mamuta w muzeum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura "Spotkanie z prehistorią" zorganizowało w ostatnią sobotę Muzeum Regionalne w Łukowie. Z oferty placówki przygotowanej na Dni Łukowa skorzystało kilkuset mieszkańców miasta. Jednym z eksponatów była część czaszki mamuta.

Muzeum Regionalne w Łukowie zaprosiło na wystawę poświęconą prehistorycznym zwierzętom. 26 maja, podczas Dni Łukowa placówka zaprosiła do podziwiania wystawy „Wielkie ssaki epoki lodowcowej” przygotowanej przez Polską Akademię Nauk w Warszawie. Na zwiedzających czekały szczątki najbardziej imponujących zwierząt lądowych epoki lodowcowej, żyjących niegdyś na terenie naszego kraju, takich jak mamut, słoń leśny, nosorożec włochaty, niedźwiedź jaskiniowy, renifer, tur, czy prażubr.

Najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych poświęconych dawnym zwierzętom, a dorośli poznawali historię Ziemi Łukowskiej, jej geologię, etnografię i sztukę ludową. Całość dopełniły łukowskie amonity i wykonane podczas ubiegłotygodniowego pleneru rzeźbiarskiego dinozaury o imionach Alinka i Jaś.

Wydarzenie zorganizowano w ramach Nocy Muzeów, przesuniętej specjalnie na Dni Łukowa. Organizatorami wystawy w muzeum były m.in. Polska Akademia Nauk, Muzeum Ziemi w Warszawie, Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków, STL oddział w Łukowie, Starostwo Powiatowe oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE