Reklama

"Czarownica Czesia" w parku miejskim

Opublikowano:
Autor:

"Czarownica Czesia" w parku miejskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Typowo piknikowy charakter miało czytanie baśni w niedzielne popołudnie 8 lipca. W parku miejskim w Łukowie spotkali się mieszkańcy, którzy słuchali m.in. bajki o "Czarownicy Czesi".

Na wspólne czytanie bajek zaprosili Łukowski Ośrodek Kultury i księgarnie „Marco” oraz „Prymus”. W niedzielę 8 lipca w parku miejskim spotkało się kilkadziesiąt rodzin, by posłuchać bajek czytanych przez znanych i lubianych mieszkańców miasta.

Obecni usłyszeli m.in. historię Czarownicy Czesi, która mieszka w czarnym domku, w którym wszystko jest czarne: dywany, fotele, łóżko, pościel, nawet wanna. Razem z Czesią mieszka zielonooki kot Czarofon, który oczywiście też jest czarny. I stąd się biorą kłopoty Czesi. Kiedy bowiem Czarofon nie śpi i ma otwarte oczy, widać go wszędzie. Natomiast kiedy śpi i oczy ma zamknięte, Czesia przestaje go widzieć, co jest przyczyną jej upadków, potknięć i stłuczeń.

Dzieci, które wysłuchały powyższej bajki, mogły przelać swoją wyobraźnię na papier bądź folię. Jak zapowiadają organizatorzy, niedzielna impreza nie była jedyną planowaną na miesiące letnie. Wspólne czytanie „Łuków Czyta Dzieciom” odbędzie się jeszcze co najmniej trzy razy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE