Reklama

Celtyckie walentynki w ŁOK

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Celtyckie walentynki w ŁOK - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnego spędzenia walentynek. W tym roku odbędą się one pod znakiem muzyki i tańca z Wysp Brytyjskich.

Dom kultury przygotował na sobotę 16 lutego koncert „Celtic fusion and dance” w wykonaniu zespołu muzycznego Jig Reel Maniacs oraz zespołu tanecznego Tuatha&Ellorien.

Widzowie, którzy skorzystają z zaproszenia, będą mogli poznać tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach, a także układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu Ellorien.

90-minutowy występ zaplanowano o godz. 19 w sali widowiskowej ŁOK. Bilety w cenie 35 zł w przedsprzedaży oraz 45 zł w dniu koncertu dostępne są w kasie Kina Łuków bądź w Internecie.

***

Jig Reel Maniacs to już dwudziestodziewięcioletnia, druga stażem na polskim rynku formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu World Music. Grupa porusza się swobodnie od klasycznych - poprzez popowe, rockowe, reggae`owe, funkowe - do modernistycznych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych, które okrasza improwizacjami.

Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia, z którym Jigowo Reelowi Maniacy współpracują od 2007 roku. Tancerzy łączy pasja do tańca. Pogłębiają ją podczas regularnych ćwiczeń, prób, warsztatów i występów. Na stylistykę ich choreografii miała wpływ praca z Sarah Clark, solistką znanych na całym świecie spektakli tanecznych „Lord of the Dance” oraz „Feet of Flames”. To obecnie jedna z najlepszych grup tańca irlandzkiego nie tylko w Polsce, ale w Europie i na świecie.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE