Reklama

Artyści z Krakowa zagrają w Łukowie

Opublikowano:
Autor:

Artyści z Krakowa zagrają w Łukowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Już w najbliższą niedzielę przed łukowską publicznością wystąpią artyści z Krakowa. Zabrzmią organy i trąbka.

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 19.00 w kościele NMP Matki Kościoła w Łukowie odbędzie się piąty tegoroczny koncert w ramach „IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. Dla łukowskiej publiczności wystąpią artyści z Krakowa: Marek Stefański (organach) oraz Tomasz Ślusarczyk (trąbce).

Marek Stefański urodził się w 1969 roku w Rzeszowie. Ukończył studia w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Joachima Grubicha, otrzymując w 1994 r. dyplom z wyróżnieniem. Jako organista wyruszył wraz z Krakowskim Akademickim Chórem „Organum\" w tournee koncertowe obejmujące większość krajów europejskich. W 1996 roku otrzymał stanowisko organisty krakowskiej Bazyliki Mariackiej. Funkcję tę pełnił etatowo do roku 2007.  Wystąpił dotychczas z koncertami w większości krajów Europy, w Ameryce Północnej i Południowej oraz Izraelu. Po uzyskaniu nominacji do nagrody muzycznej Fryderyk w roku 2006 został członkiem Polskiej Akademii Fonograficznej.

Tomasz Ślusarczyk ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie z wyróżnieniem. W trakcie studiów uczestniczył w kursach prowadzonych przez wybitnych trębaczy: Eduarda Tarra i Davida Staffa (Royal Academy of Music). Wielokrotnie uczestniczył w Międzynarodowej Akademii Bachowskiej pod kierunkiem Helmutha Rillinga. W latach 1996-99 był trębaczem orkiestry „Capella Cracoviensis\". Od roku 1998 związany jest z Radiową Orkiestrą Symfoniczną w Krakowie, z którą dokonał wielu rejestracji dla Polskiego Radia i Telewizji. Jako muzyk instrumentalista współpracuje z licznymi zespołami w kraju i za granicą: Filharmonią Krakowską, Filharmonią Rzeszowską, Operą Kameralną w Warszawie, Orkiestrą Akademii Bethovenowskiej oraz „Collegium Vocale Schwabisch Gmünd\" (Niemcy) i „The Consort of Twelve\" (Wielka Brytania). W roku 2003 wystąpił obok solistki Metropolitan Opera – Gwendolyn Bradley. Jest wykładowcą w bydgoskiej Akademii Muzycznej, gdzie prowadzi klasę trąbki barokowej.

Program koncertu:
1. M.A. Charpentier (1643-1704) – Preludium „Te Deum” (na trąbkę i organy)

2. J.L. Krebs (1713-1780) – Fantazja chorałowa i fuga G-dur

3. J. Clarke (1674-1707) – Suite for the theatre: Voluntary, Minuet I, Rondo, Gigue, Rondo II, March of Princes of Denmark (na trąbkę i organy)

4. J.S. Bach (1685-1750) – Uwertura, Recytatyw i Aria z Kantaty BWV 1083 (opr na organy M. Stefański) - „Wachet auf, ruft uns die Stimme” BWV 645

5. G.F. Haendel (1685-1759) – Suita D-dur „Water Music”: Ouverture, Gigue, Air, March I, March II (na trąbkę i organy)

6. J.S. Bach – „Meine Seele erhebt den Herr’n” BWV 648 - Fuga sopra il Magnificat BWV 733

7. P.J. Veyvanovsky (1633-1693) – Sonata g-moll (na trąbkę i organy)

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE