Reklama

Aktorzy w Woli Okrzejskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Aktorzy w Woli Okrzejskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Agnieszka Sitek i Tomasz Mędrzak gościli w muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Aktorzy wystawili sztukę poświęconą nobliście.

W sobotę 20 października Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej było miejscem, gdzie można było obcować z wysoką kulturą. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, w miejscu urodzin noblisty przedstawiony został spektakl „Sienkiewicz… dla pokrzepienia serc" według scenariusza Kazimierza Brauna i w reżyserii Tomasza Mędrzaka - znanego również jako odtwórca głównej roli Stasia Tarkowskiego w ekranizacji filmowej "W pustyni i w puszczy".

- Sztuka prezentuje postać noblisty jako orędownika sprawy polskiej na arenie międzynarodowej, przedstawia postać Sienkiewicza nie tylko przez pryzmat jego działalności pisarskiej ale także cech charakteru, osobowości i wyborów których dokonywał na przestrzeni lat - czytamy w informacji prasowej nadesłanej do Redakcji.

Motywem przewodnim spektaklu są przełomowe momenty w życiu pisarza, m.in. wyjazd do Ameryki, przyjaźń z Heleną Modrzejewską w rolę której wcieliła się aktorka teatralna i telewizyjna Agnieszka Sitek. Sztuka przedstawia losy i wybory, a także tęsknotę za krajem emigracji polskiej, wpływ twórczości Sienkiewicza na pokolenia Polaków w czasach zaborów wreszcie wybuch Wielkiej Wojny w 1914 roku i wyjazd pisarza do Szwajcarii, gdzie poświęcił się działalności społecznej i charytatywnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE