Reklama

Agresja sowiecka na Polskę - wystawa w bibliotece

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Radosław Czarnecki

Agresja sowiecka na Polskę - wystawa w bibliotece - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarto wystawę poświęconą 76 rocznicy agresji sowieckiej na nasz kraj.

Wystawa ma na celu utrzymanie pamięci tego okresu czasu i tego zadanego noża w plecy - mówił Adam Banucha podczas otwarcia wystawy.

Jak mówił Banucha, żyjemy w czasach, które obecnie nie różną się tak znacznie od tych sprzed kilkudziesięciu lat. Wspomniał przy tym o uchodźcach, którzy obecnie zalewają Europę, a o których z wielu mediów nie dowiemy się prawdy. Zauważył, że podobnie jak przy okazji agresji sowieckiej na Polskę społeczeństwo karmione jest nieprawdziwymi informacjami. Radził dobrze weryfikować to, co podawane jest w mediach.

Podczas otwarcia wystawy głos zabrał również Burmistrz Janusz Bodziacki. Przypomniał, że choć przelano wiele krwi to dzięki poświęceniu ludzi, którzy zginęli teraz możemy cieszyć się wolnością.

O tym, co zobaczymy na wystawie opowiedział Andrzej Rybak. Przeglądając gabloty znajdziemy w nich zarówno informacje o sytuacji politycznej w tamtym okresie, archiwalne fotografie, jak i późniejsze opracowania o wydarzeniach z 1939 roku.

Uczniowie Gimnazjum nr. 2 zaprezentowali krótki program artystyczny recytując i wykonując pieśni patriotyczne. Wystawa będzie czynna do połowy października. Większość znajdujących się na niej publikacji będzie można oglądać również po jej zakończeniu gdyż pochodzą ze zbiorów biblioteki.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE