Reklama

Abstrakcyjna fotografia Jerzego Majka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Abstrakcyjna fotografia Jerzego Majka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Jerzy Majek to jeden ze stałych uczestników i obserwatorów odbywających się w Łukowie wernisaży. Teraz artysta sam zaprasza na wystawę swoich zdjęć. Wernisaż zaplanowano we wtorek 21 maja.

Jerzy Majek, łukowianin z pochodzenia. W 1984 r. ukończył studia w Instytucie Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie i otrzymał dyplom z rzeźby. Po ukończeniu studiów rozpoczął przygodę z fotografią, która była inspiracją do malarstwa abstrakcyjnego. W tym czasie rozwijał pasje artystyczne w projektach graficznych. W XXI wieku powrócił do fotografii, aby wyrazić swoje abstrakcyjne wizje malarskie za pomocą obiektywu. Nie przekraczał jednak granicy między fotografią, a grafiką komputerową. Jego prace sytuują się na pograniczu malarstwa i fotografii. Interesują go abstrakcyjne pejzaże, pełne kolorów i faktur oraz zabawa światłocieniem.

- Uwrażliwia on odbiorcę na niepozorne elementy otoczenia. Jego fotografie przedstawiają inne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość, a zarazem są bardzo tajemnicze, co podkreśla ich wymiar metafizyczny, inspirujący do głębszych przemyśleń – zachęcają do przybycia na wernisaż organizatorzy.

Artysta brał udział w wystawach rysunku, malarstwa, rzeźby i fotografii w Łukowie, Lublinie oraz na międzynarodowych wystawach fotograficznych w Voisins-le-Bretonneux (Francja), Irwin (Szkocja), Schenefeld (Niemcy). W 2018 r. na XIV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w Lublinie otrzymał I nagrodę w kategorii fotografia. W tym samym roku przedstawił swoje abstrakcyjne kadry na indywidualnej wystawie w Krynicy-Zdroju.

Wystawa fotografii abstrakcyjnej „Struktury" będzie możliwa do oglądania do 7 czerwca. Wernisaż natomiast zaplanowano we wtorek 21 maja o godz. 18:00 w Galerii PROwizorium ŁOK. Wstęp wolny.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE