Reklama

11 listopada: koncert pieśni patriotycznych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

11 listopada: koncert pieśni patriotycznych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura \"Przybyli Ułani\" i \"Pierwsza Brygada\" to tylko część utworów jakie rozbrzmiały w Święto Niepodległości w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łukowie. 11 listopada zorganizowano tam koncert pieśni patriotycznych.

Święto Niepodległości nie musi się kojarzyć jedynie z okolicznościowymi, często sztampowymi przemówieniami i składaniem kwiatów, by upamiętnić osoby, które oddały w przeszłości życie za Ojczyznę. Jedenasty listopada może być też świętowany w nieco luźniejszej, aczkolwiek podniosłej formie. Udowodniła to wczoraj młodzież z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, która zorganizowała koncert pieśni patriotycznych. Odbył się on w auli łukowskiego liceum.

Całość rozpoczęła się od występu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”, który wprowadził w podniosły nastrój licznie zgromadzoną publiczność. Na scenie wystąpił też działający na co dzień w I LO chór „Lutnia”, którego członkowie zaprezentowali najbardziej znane pieśni o tematyce patriotycznej i niepodległościowej. Rozbrzmiały m.in. „Pierwsza Brygada”, „Przybyli Ułani”, „Pierwsza Kadrowa”, ale i bardziej współczesne utwory, jak np. „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos.” W niektórych z nich, do śpiewana włączyła się też publiczność.

Opiekę artystyczną nad wydarzeniem sprawowały pracownice „Kościuszki”: Agnieszka Łukasik i Małgorzata Bancerz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE