Reklama

Reklama

Wojsko wspiera szpital w Łukowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WOT

Wojsko wspiera szpital w Łukowie - Zdjęcie główne

foto WOT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KORONAWIRUS Żołnierze Lubelskiej Brygady OT działają już w ponad 40 placówkach medycznych w naszym województwie. W tym w Łukowie.

Reklama

Do zadań żołnierzy należy mierzenie temperatury, wstępny triaż, kierowanie ruchem pacjentów, pomoc w wypełnianiu ankiet oraz pobieranie wymazów. Ponadto żołnierze WOT coraz częściej pomagają na oddziałach szpitalnych w opiece nad pacjentami. 

W realizację tych zadań na Lubelszczyźnie włączyli się żołnierze 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa. Wspólnie z żołnierzami 2 Lubelskiej Brygady OT służą w kilku placówkach medycznych, m.in. w Zamościu i Hrubieszowie. Od kilku dni wspólnie działają również w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łukowie, gdzie jest wyjątkowo trudna sytuacja.

Tutaj żołnierze pracują na oddziałach szpitalnych w 12-godzinnym systemie zmianowym. Do ich zadań należy, m.in. karmienie pacjentów, zmiana pościeli, czy prace porządkowe. 

- Gdy dowiedziałam się, że sytuacja w szpitalu w Łukowie jest tak trudna postanowiłam zgłosić się do pomocy. W końcu wstępując w szeregi WOT liczyłam się z tym, że kiedyś przyjdzie ten czas, będą różne zadania do wykonania. Cieszę się, że mogę pomóc, ci pacjenci naprawdę potrzebują pomocy. Mamy też świadomość, że dzięki naszej służbie odciążamy personel medyczny, który może ten czas poświęcić pacjentom. – mówi szer. Sandra Wajszczuk z 23 batalionu lekkiej piechoty z Białej Podlaskiej. 

Obecnie lubelscy Terytorialsi działają już w ponad 40 placówkach medycznych w naszym województwie. Warto również dodać, że od ponad tygodnia żołnierze 2 LBOT wspierają swoich kolegów – Terytorialsów z brygady wielkopolskiej. Wspólnie pomagają w szpitalu im. Radzimira Śmigielskiego w Skwierzynie w opiece nad pacjentami Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

 

W sumie każdego dnia w naszym województwie w walkę z pandemią zaangażowanych jest około 350 żołnierzy 2 LBOT. W całym kraju już ponad 1000 żołnierzy WOT wspiera niemal 370 szpitali i innych placówek medycznych. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE